مکعب روبیک
درباره وبلاگ
انتقاد و پیشنهاد شما در انجمن روبیکر:
http://forum.rubiker.ir
» پروفايل مدير
موضوعات مطالب
برچسب‌ها
آرشيو مطالب
پيوند ها
آمار و امكانات
» تعداد بازديدها:
» امروز :

خانگي سازي  اضافه كردن به علاقمندي ها  ارتباط با ما  لينك آر اس اس   ذخيره صفحه  طراح قالب

حقایق روبیک

  نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۱/۰۷/۱۰ توسط روبیکر
حقایق روبیک
[تصویر: 136921.jpg]

حقایق روبیک 3*3
این روبیک با نام روبیک جادویی شناخته میشود.
این روبیک در سال 1974 توسط Emo rubik اختراع شد
در سال 1975 حق پخش ان داده شد و در سال 1977 بطور گسترده منتشر شد.
هر سال بیش از 300 میلیون مکعب روبیک و کپی ان فروخته می شود بطویکه هر سال پرفروشترین اسباب بازی میشود.
به 4325200327448985600 روش میتوان روبیک را اسکرامبل کرد یا معادل 12! * 8! * 2^10 * 3^7, 4.3 * 10^19 یا بعبارتی 43 quintillion این اعداد به شما ایده ای میدهند که .....(به ادامه مطلب مراجعه کنید)

[تصویر: 477952_TPtkwzNy.jpg]

حقایق روبیک 2*2
نام رسمی این روبیک ، روبیک جیبی یا روبیک کوچک است
7! * 3^6 3,674,160 حالت برای روبیک وجود دارد. این عدد تنها به اندازه حل کردن گوشه های روبیک سه در سه است.
روبیک 2*2 هشت قطعه دارد و همه ی .....(به ادامه مطلب مراجعه کنید)


حقایق روبیک 4*4
نام رسمی این روبیک ،روبیک انتقام (revenge) است این روبیک نه توسط Emo rubiks بلکه توسط peter sebasteny اختراع شد.
این روبیک 7! * 3^6 * (24!)^2 / (4!)^6 حالت دارد. که حدود 7.4 * 10^45 است
این روبیک .....(به ادامه مطلب مراجعه کنید)


حقایق روبیک 5*5
نام رسمی این روبیک ، روبیک پروفسور است و توسط Udo Krell. اختراع شد

این روبیک 12! * 8! * 2^10 * 3^7 * (24!)^3 / (4!)^12 حالت دارد یعنی ...(به ادامه مطلب مراجعه کنید)


برای مشاهده متن کامل به همراه تصاویر به ادامه مطلب مراجعه شود  


نسل جديد شيفتگان مکعب روبيك

  نوشته شده در جمعه ۱۳۸۹/۰۳/۱۴ توسط روبیکر

 مت کلاين زماني که محصولات مکعب روبيک در دهه 1980 بازار را تسخير کرده و به مد روز بدل شد هنوز حتي متولد نشده بود. اما اين اسباب بازي رنگي 20 سال است که همراه خوبي براي او بوده و در گذراندن اوقات فراغت و رقابت با دوستانش به کارش آمده است.
    

 کلاين دانشجوي دانشگاه بران مي گويد: «هميشه وقتي سوار هواپيما هستم يک نفر پيدا مي شود که در اين باره از من سوال بکند. تا قبل از اين که شما به راز اين محصول پي نبرده ايد اين اسباب بازي برايتان بي نهايت جذاب و راز آميز خواهد بود اما به محض کشف آن ديگر بازي با آن برايتان هيچ جذابيتي نخواهد داشت.» کلاين و ديگر دوستان بيست و چند ساله اش عاشق مکعب هايي شده اند که بازيکنان دهه 1980 را کاملاً گيج کرده است. اين پازل به پرفروش ترين اسباب بازي دنيا تبديل شده و حتي جذابيت آن به قدري است که در فيلم ها هم از آن استفاده مي شود. اکثر طرفداران اين بازي فکري عاشق اين هستند که در کمترين زمان ممکن معماي آن را حل کنند. آنها حتي براي شرکت در رقابت هاي مربوط به اين بازي به دور دنيا هم سفر مي کنند.

   

  


مکعب روبیک

  نوشته شده در دوشنبه ۱۳۸۹/۰۲/۱۳ توسط روبیکر

مطلب (مقاله) ارسالی توسط آقای محمد حسین شوقی، از بازدیدکنندگان عزیز ما، پیرامون
مکعب روبیک - قسمت اول

مکعب روبیک

مکعب روبیک و یا به عبارتی مکعب سه بُعدی روبیک نخستین بار در سال 1974 / 1353 توسط یک استاد معماری مجار با نام ارنو روبیک (زندگی نامه)طراحی و ساخته شد. این مکعب در آغاز برای درک بهتر فضاهای سه بعدی طراحی شد، اما محبوبیت این فکرافزار جادویی به سرعت مرزهای جهان را درنوردید.

سال 1977 / 1356 خیابان‌ها هنوز پُر بود از فولکس‌واگن‌های بیتلی و شورلت‌های پَهن. بهای بنزین کم‌کم در شرف انفجار بود، اما هنوز می‌توانستید باکِ ماشین‌تان را با هزینه‌ای کمتر از یک دلار پر کنید.

جنبش‌های موسیقی «پانک» و «موج نو» تازه داشتند ظهور می‌کردند، اما هنوز بیشتر مردم شلوارهای پاچه گشاد می‌پوشیدند و زندگی‌های هیپی‌وار و ساده‌ای داشتند. بیشترین چیزی که از آنتن‌های رادیویی پخش می‌شد، موسیقی دیسکو بود و فولک‌راک نرم و هوی‌راک و پانک. انقلاب بزرگ دیجیتال آغاز شده بود و مردم داشتند نخستین رایانه‌های خانگی خود را از فروشگاه‌ها خریداری می‌کردند.

افزون بر آن چه گفتیم، «روبیک» هم بود؛ «مکعب روبیک». این پدیده‌ای بود که خیلی زود روی محبوبیت Pet Rock سایه انداخت و سرگرمی‌های دیگر را هم به حاشیه‌ها راند. تنها یکی از بچّه‌های کلاس هندسه بود که همیشه می‌توانست در اندک زمانی از پس این معمّا برآید، و بقیه ی دوستان همیشه از حل آن ناکام می‌ماندند. ولی جدا کردن قطعه‌های مکعب و یا کندن برچسب‌های رنگی و جابجا کردن آن‌ها وقت زیادی نمی‌گرفت (در واقع، بسته‌های برچسب‌های رنگی مکعب روبیک هم برای آن‌هایی که می‌خواستند تا معمّا را به این روش حل کنند در فروشگاه‌ها عرضه می‌شد!)

در آن روزگار بی‌غمی، شاید هیچ‌کدام از آن آدم بزرگ‌های مغرور فکرش را هم نمی‌کردند که روزی فرا می‌رسد که یک کودکِ چهار ساله هم بتواند مکعب روبیکِ کلاسیک (3x3x3) را تنها در مدّت زمان یک دقیقه و 28 ثانیه رمزگشایی کند!....

منتظر قسمت دوم و سوم باشید  


برای اولین بار روبیکر در تهران هم کلاس آموزشی برگزار کرد

  نوشته شده در سه شنبه ۱۳۸۹/۰۲/۰۷ توسط روبیکر
مژده به روبیکر های عزیز تهرانی:

  جمعه ۳/۲/۸۹ و شنبه ۴/۹/۸۹ روبیکر کلاس آموزشی خصوصی و گروهی مکعب روبیک را با موفقیت در تهران نیز برگزار کرد. البته روبیکر در مشهد نیز این کلاس ها را برگزار میکند.

 شایان ذکر است که در کلاس هایی که از این به بعد مستمرتر برگزار خواهد شد، همچون جمعه و شنبه، امکان در خواست آموزش هر نوع مکعب روبیک وجود دارد و منحصر در آموزش روبیک ۳*۳ نیست. یعنی آموزش راه حل مکعب روبیک ۲*۲، مکعب روبیک ۳*۳، مکعب روبیک ۴*۴، مکعب روبیک ۵*۵، روبیک هرمی، مکعب روبیک اسمتریک، روبیک ۳۶۰ درجه و هر مدل دیگه ای که شما بخواهید. همچنین استاد و یا اساتیدی که برای آموزش ارسال می شوند حدود ۱ تا ۲ سال تجربه زندگی با روبیک را دارند. نکته دیگری که باید بیان شود این است که کلاس ها از قبل رزرو می شود و تا حد امکان روبیکران عزیز باید در اسرع وقت برای رزرو ساعت تدریس تماس بگیرند تا بهترین زمان ممکن متناسب با شرایط مخاطب انتخاب شود. امکان فوق العاده دیگر این است که روبیکران عزیز می توانند درخواست کنند تا سفارشات خود را توسط استاد خود دریافت نمایند.

همانگونه که بیان شد کلاس های آموزشی مکعب روبیک بصورت خصوصی، نیمه خصوصی، و گروهی برگزار میشوند به این گونه که تدریس خصوصی و نیمه خصوصی مکعب روبیک برای یک یا تعداد محدودی در منزل مخاطب برگزار میشود و تدریس گروهی برای شرکت ها، مدارس و دانشگاه ها برگزار می شود.

بزودی در این کلاس ها سی دی هایی نیز بصورت رایگان شامل خلاصه تدریس و کلیپ های جهانی و حذاب ارائه می شود.

علاقمندان به شرکت در این کلاس ها لطفا از طریق ایمیل زیر به ما اطلاع دهند تا با آنها تماس گرفته شود:

Didarealmas@yahoo.com  


خاطره حل مکعب روبیک

  نوشته شده در شنبه ۱۳۸۹/۰۲/۰۴ توسط روبیکر

خاطره ای از مختار گرمه پیرامون حل یه مدل از مکعب روبیک برای اولین بار

برای خرید خودکار رفته بودم که تو لوازم تحریر یه روبیک ماری یا همون روبیک چوبی (مشاهده و خرید از فروشگاه روبیکر) رو دیدم از فروشنده که یکی از اقوام هم بود خواستم که یکی بده تا نگاه کنم اونم یه روبیک خراب شده شبیه تسبیح اورد بیرون و گفت اینو بچه ها خراب کردن بیا اگه می تونی درستش کن.منم فقط مکعب روبیک 3*3 یاد داشتم و فکر نمی کردم بتونم درستش کنم یه 20 دقیقه ای سر پا و پشت ویترین باهاش ور رفتم که جور نمیشد.ولی بهش گفتم تا درستش نکنم از اینجا نمیرم.خلاصه با یه کم تلاش بیشتر تونستم در کمتر از 30 دقیقه و بری اولین بار حلش کنم.فروشنده هم که تعجب کرده بود اونو ازم گرفت و بهم دست داد و خسته نباشید محکمی گفت.

روبیکر: با تشکر فراوان از آقای مختار گرمه و سایر دوستان که خاطرات زیبای خودشون رو برامون ارسال میکنند.  


خاطره جالب در مورد خرید مکعب روبیک

  نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۸۹/۰۲/۰۱ توسط روبیکر

خاطره ای جالب در مورد مکعب روبیک

يه روز به صورت اتفاقي پشت ويترين يه مغازه يه مكعب روبيك ديدم. فكر كردم كه ببينم اگه جنسش خوبه و "روونه" بخرم.

رفتم تو مغازه و پرسيدم: مكعب روبيك دارين؟

طرف نگاه پرسش گرانه اي كرد. انگار منظور منو نفهميد.

-          از اون مكعب هايي كه هر طرفش يه رنگه.... مثل پازله، بايد بچرخونيش و ...

-          آها، مكعب هوش رو ميگين؟ نه متاسفانه تموم كرديم!

-          اما يكي پشت ويترين تون هست، ميشه همونو بدين؟

-          نه آقا، اون خرابه! . . .  


رمز های مکعب روبیک

  نوشته شده در سه شنبه ۱۳۸۹/۰۱/۱۷ توسط روبیکر

سلام به شما دوستان روبیکی من چند روزی بود که با درسا در گیربودیم اما بلاخره برگشتیم می خوام ادامه ی اموزش ها رو براتون بگم چون یکی از دوستان خیلی به این اموزش ها علاقه مند شده بود من هم دوست ندارم که این عزیز رو ناراحت بکنم برای همین در نظر دارم که این اموزش ها رو ادامه بدم البته دوستان دیگری هم هستند که از نظر اطلاعات در سطح بالایی قرار دارند .

دوستان عزیز ما درجهان برای کامل کردن روبیک چندین روش داریم :

1.       روش اول : اسان ترین روش برای یادگیری روش صلیبی می با شد که در لاتین به ان روش (cross) می گویند. که افراد زیادی از این روش استفاده می کنند . که اگه خیلی توش حرفه ای باش رکوردتون نزدیک 00:50 ثانیه می یاد

2.      روش دوم  : اسم این روش روش (F2L)  می باشد که اینم رواج زیادی داره زمان تایین شده برای این روش نزدیک 00:30 ثانیه است.

3.      اما روش سوم در این روش که فعلا با این روش یه هلندی رکورداره می با شه رکورد حل روبیک رو کاهش داده به نظر شما چقدر .... بیشتر از اون چیزی که فکرش رو می کنید فقط یکمی با ید حاقظه داشته باشین تا بتونید نزدیک به 40 الگوریتم رو حفظ کنید که می دونم شما توانایشرو دارین .

این روش به وسیله ی یه پرفسور به اسم جسیکا فردریک کشف شد که حداکثر زمان برای کامل کردن روبیک با این روش 00:17  ثانیه است . البته نفر اول جهان سرعت دست بالایی داشته که تونسته تو 00:8:07 صدم ثانیه کاملش کنه ...... .

 

البته دوستان عزیز بجز این روش هایی که براتون گفتم روش های دیگری هم هست که روش خودم جز این سه روش نیست و خودم با یکی از دوستان خوب دوره ی راهنمایی کشفش کردم.... .

همونطور که می دونید من از کلمه ی ( ساختن) به جای کلمه ی کشف استفاده نکردم حال چرا ؟؟؟؟

چون شما خوب می دونید که تمام روش ها و فرمول ها در دل روبیک نهفته است و فقط لازم که ما اونا رو پیدا یا کشف کنیم ..... .

و من از خداوند بزرگ برای همه شما مخصوصا روبیکرای محترممون  موفقیت رو طلب می کنم .

 روبیکرای حرفه ایمونم  نظر یادشون نره.

نویسنده: احسان گودرزی  


گران ترین مکعب روبیک جهان

  نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۸۹/۰۱/۱۲ توسط روبیکر

احتمالا اولین بار که مکعب روبیک را در دست گرفتید وقت بسیاری را برای حل آن صرف کرده اید. شاید بعد از چند ساعت کمی پیش رفته و از پیشرفتتان لذت برده باشید. و شاید با خرید سی دی آموزشی (+) به این مبارزه خاتمه داده باشید. اما اگر به شما گران ترین مکعب روبیک جهان را بدهند آیا با حل کردن آن، این احساس لذت چند برابر نمی شود و فکر نمی کنید که با هوش تر هستید؟

شاهکار مکعب روبیک را فرید کالر از برش الماس های بین المللی برای 15 امین سالگرد مکعب روبیک در سال 1995 ساخته است. این سازه گران قیمت همانند مکعب روبیک است و فقط یک تفاوت جزئی دارد. این روبیک از 185 قیراط (واحد وزن جواهرات) سنگ های قیمتی شفاف به همراه طلای 18 عیار ساخته شده است. یکی از ویژگی های آن این است که در صفحات آن از جواهر متفاوتی استفاده شده است که البته این بخاطر این است که قابل حل کردن باشد. این سازه شامل 22.5 قیراط یاقوت ارغوانی،34 قیراط یاقوت قرمز و 34 قیراط زمرد سبز است.

تخمین زده می شود که گران ترین مکعب روبیک جهان 1,500,000.00 دلار ارزش دارد. این مکعب روبیک به نمایش گذاشته نشده است و فقط گاهی اوقات برخی از ناظران خوش شانس می توانند آنرا ببینند.

متن لاتین - ترجمه شده توسط وبسایت روبیکر

لینک های پیشنهادی: مشاهده انواع مکعب روبیک - خرید انواع مکعب روبیک  


شما چقدر حاضر به هزینه هستید؟

  نوشته شده در جمعه ۱۳۸۸/۱۲/۲۸ توسط روبیکر

سلام

دوستان بسیاری از ما خواسته اند که انواع مکعب روبیک ۵*۵ و ۶*۶ و ۷*۷ و . . . را به فروشگاه اضافه کنیم. اما با توجه به سیر صعودی قیمت روبیک ها که روبیک ۵*۵ تقریبا برابر قیمت مکعب روبیک۳*۳ + ۴*۴ و قیمت مکعب روبیک ۶*۶ تقریبا برابر قیمت ۵*۵ +۴*۴ +۳*۳ و روبیک  ۷*۷ و ۹*۹ و ۱۱*۱۱ هم به همین منوال می باشد.

 قاعدتا قیمت ها که بالا میرود خریدار کم می شود. از دوستان عزیز خواهشمندم حداکثر قیمتی که در این زمینه هزینه می کنند را در بخش نظرات بنویسند تا براوردی در واردات مکعب روبیک ۵*۵ به بالا داشته باشیم و بهتر در زمینه واردات معکب های روبیک فعالیت کنیم. 

 مکعب روبیک آینه ای

مکعب روبیک 7*7

 

 

مکعب روبیک

انواع روبیک هرمی، آینه ای و با قاعده 5 ضلعی

کلکسیون مکعب روبیک  


مکعب روبیک 2*2

  نوشته شده در جمعه ۱۳۸۸/۱۲/۲۸ توسط روبیکر

 مکعب روبیک 2×2

آمــــــــــــــــــــــــــد

مکعب روبیک 2*2
مشخصات:
طول هر ضلع: ۵ سانتی متر
وزن : ۵۲ گرم
رنگ پس زمینه: مشکی
رنگهای تشکیل دهنده: زرد و سفید - آبی و سبز - نارنجی و قرمز


  


عیدی و هدیه ای متفاوت برای عزیزان ویژه عید نوروز

  نوشته شده در سه شنبه ۱۳۸۸/۱۲/۱۸ توسط روبیکر
سلامی با بوی سال نو به تمام همراهان روبیکر

داره کم کم نه نه سرما بساطشو جمع می کنه و روسیاهی رو برای زغال بجا می گذاره و می ره و جاشو به عمو نوروز و دخترش بهار خانم می سپاره .

اگه یه کم گوشاتونو تیز کنید انگار داره صدای عمو نوروز به گوش می رسه که داره به شهرهای ما نزدیک میشه . همه مادرها و خانواده ها خودشون رو برای این روزها آماده می کنن. راستی . .

روبیک 3*3 با کیفیت فوق العاده   روبیک ویژه عید

شما چیکار کردین؟ چرا بیکار نشسته اید؟ چه فکری برای تعطیلات عید دارید؟ وقتی با اقوام و دوستان دور هم جمع میشین می خواین چیکار کنید؟ وقتی که هرکس از یه چیز می گن شما می خواهید ساکت و بیکار باشید؟ چه فکری برای عیدی و هدیه به دوستان و اطرافیان دارید؟

ما هم بیکار ننشسته ایم، کلی تخفیف و محصولات متنوع برای این روزها برای شما عزیزان آماده کرده ایم تا شما هم بین دوستان و عزیزانتان یه چیز متفاوت برای ارائه داشته باشید. تا شما هم مثل بقیه دوستان که خاطرات جالبی برایشان ثبت شده است تجربه های جالبی داشته باشید.

روبیک هرمی

روبیک هرمی

چرا برای هدیه از محصولات متنوع ما استفاده نمی کنید؟ ما برای خریدهای زیاد شما تا ۴۰ درصد تخفیف می دهیم تا شما هم برای انتخاب هدیه دچار مشکل نشوید.

برای دیدن محصولات متفاوت و تخفیفات حیران کننده ما از فروشگاه دیدن کنید

   


ارنو روبیک سازنده مکعب روبیک

  نوشته شده در یکشنبه ۱۳۸۸/۱۲/۱۶ توسط روبیکر

تاریخ تولد آقای ارنو روبیک؟

آیا مبدع مکعب روبیک، همان که برای بسیاری سرگرمی و برای محدودی،زندگیشان شده است زنده است؟

و خلاصه اینکه ارنو روبیک کیست و کجاست؟

آقای ارنو روبیک در بوداپست مجارستان در تاریخ 13/ژولای/1944 در طی جنگ جهانی دوم به دنیا آمد. پدرش که مهندس پرواز بود در کارخانه هواپیما سازی Esztergom فعالیت میکرد. مادرش نیز شاعر بود. او در سال 1967 در دانشگاه تکنیکال بوداپست در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل رشته مهندسی معماری شد و شروع به مطالعه کارشناسی ارشد در رشته مجسمه سازی و معماری داخلی کرد. او از سال 1971 تا 1975 به عنوان معمار کار می کرد. سپس در دانشگاه بوداپست، استاد هنرهای کاربردی شد. او تمام زندگی اش را در مجارستان به سر برد.

در اوایل سال 1980، او به عنوان سردبیر یک مجله به نام که در باره بازی و پازل بود، استخدام شد. سپس در سال 1983 خویش فرمای خود شد و کارگاه هنری روبیک را تاسیس کرد که در آنجا به طراحی مبلمان و بازی پرداخت. در سال 1987 او یک پروفسور (استاد کامل) با تصرف کامل شد. او در سال 1990 رئیس جمهور (پریزدنت) فرهنگستان مهندسی مجارستان (Magyar Mérnöki Akadémia) شد. او در فرهنگستان، بنیاد بین المللی روبیک را برای حمایت ویژه از مهندسین جوان با استعداد و  طراحان صنعتی تاسیس کرد...(برای مشاهده کامل مطلب به ادامه مطلب مراجهعه کنید)

منبع:ویکی پدیا - متن لاتین - ترجمه: وبسایت روبیکر  


خاطره روبیک از حسین

  نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۸۸/۱۲/۱۳ توسط روبیکر
خاطره ای از حل مکعب روبیک در دانشگاه:

http://img.youtube.com/vi/lAxKwMIG_OM/0.jpg

روز پنجشنبه بود...از صبح توی دانشگاه کلاس داشتم.توی دانشگاه دیدم که یکی از بچه ها یه مکعب روبیک 3x3x3 رو تو دستش گرفته و داره اون رو به عنوان معمای حل نشدنی جهان معرفی میکنه..اون موقع من روبیک 2x2x2و 3x3x3 رو کامل بلد بودم حل کنم ..با چند تا از بچه ها رفتیم پیشش بهش گفتم که من میتونم این مکعب رو حل کنم اونم یه خنده ای کرد و گفتش که بیا اینو بگیر تا سال دیگه بهت وقت میدم که حلش کنی منم یه خنده کردمو گفتم من یک سال وقت نمیخوام فقط یه دقیقه وقت میخوام..اینو که گفتم دیدم همه از شدت خنده منفجر شدن...بعد از دو سه دقیقه کل کل با من بلاخره با هم شرط بستیم که اگه من تونستم درستش کنم اون به من جلوی همه تعظیم کنه و اگه من نتونستم من این کارو کنم ...دختر و پسر بود که دور ما ریخته بود ...خلاصه یکی برای من تایم گرفت و گفت شروع منم شروع کردم...میدونستم که میتونم کمتر از یه دقیقه حلش کنم چون قبلا این کارو کرده بودم آخرین رکوردم 47 ثانیه بود برای من یه دقیقه خیلی زیاد هم بود.در حین درست کردم انقدر سرعت انگشتام و دستم بالا بود که بقیه فقط نظاره گر بودن و بس...اول طبقه 1 رو درست کردم بعدش با زدن گردش به راست وچپ طبقه 2 رو هم درست کردم خیلی سریع با فرمولهایی که بلد بودم در مدت 57 ثانیه کل مکعب رو درست کردم همه سکوت کرده بودن هیچ صدایی از اون همه آدم بلند نمیشد...بعدشم بنده خدا خودش با افتخار جلوی من تعظیم کرد و از اون روز به بعد من به عنوان سریعترین پسر دانشگاه شناخته شدم از فردای اون روز توی دانشگاه یه طور دیگه ای به من نگاه میکردن....تمام شد ...
(این خاطره ی یکی از بازدیدکنندگان عزیز بود که برامون ارسال کردن. اسم ایشون هم حسین است.)


  


آخرين مطالب